TALL Receives Certificate of Recognition and Thanks

Tesekkur Belgesi

Tesekkur Belgesi

Dear TALL Community,

We received this letter from Duygu YURDSEVEN, a teacher at the Aktepe Primary School in Rize, Turkey. Thank you for all your contributions and continued support.

Click Here to see the pictures.

thankyou

Hayat…
Sürprizlerle dolu…
Ummadığın anda kesişiverir yardım etmek isteyenle,
Yardım isteyenin yolu…
Hem de dünyanın bir ucundan öbür ucuna uzanır bu yol. Mesafeler önemli değildir. Tükenmek bilmez gibi görünen bu süreçte bir çift parlayan göz görme hevesi, insana tüm yorgunluğunu unutturur.

Naime Hanım, denizaşırı bir ülkeden geldi hayatımıza bugün. Hem de sürpriz gibi. Ummadığımız bir anda umduğumuzdan da fazlası olarak. Ve o mesafeyi bir çift parlayan göz görme hevesi ile aşarak. O gözlere tercüman olmak için bir köy öğretmeninin yazdığı cümleleri okuyarak çıktı bu yolculuğa. Kendine uzanan yardım ellerini bize iletmek uğruna, koca koca mesafeleri aşarak geldi, kondu gönlümüzün tahtına.

İyilik…

Değdiği yeri güzelleştiren bir sihir gibidir. Yardımlaşmaysa iyiliğin taşıyıcısı… Bugün iyilik, Amerika’dan gelen yardımları bize ulaştıran bir “melek”in kanadından yaydı sihrini okulumuzun bahçesine. Gün gibi, güneş gibi. Aydınlandı çehreler, hayallerin gerçekleşmesinin zor olduğuna inanan yüzlere inat. Parladı gözler, o mesafenin sırf bu parlaklığı görmek uğruna yapıldığına bilmişçesine, ışık saçarak…

Gencecik beyinlere ışık ve renk kattınız; yardımlaşmanın, sadece hikayelerde geçen olaylar dizisi olmadığına bizi inandırdınız. Hayallerimizi yaşanabilir kıldınız. Hayatın hala sürprizlerle dolu olduğunu ispatladınız.

Hayatımızın bir parçasında çok önemli bir yerdesiniz artık. Asıl “star”lar sizlersiniz, bizim melek kalpli, şefkatli, iyiliksever dostlarımız… Dost kelimesinin içini yüreğimizden sıcaklıkla doldurarak söylüyoruz. Kelimelerin ve hayallerin gücüne daha da inanarak ve sizlere cümlelerle sımsıkı sarılarak teşekkür ediyoruz.

Duygu YURDSEVEN
Bir Köy Öğretmeni