MehmetSAYGILITürk Amerikan Kadınları Yardım Derneği Başkanı, Yönetim Kurulu ve Üyeleri;

Ülkemizden bu kadar uzakta iken bile bize karşı bu kadar duyarlı olmanız,problemlerimizin çözümünde bütün imkanlarınızla yanımızda yer almanız bizi çok gururlandırdı. Bu olağan üstü insani yaklaşım sizin alicenablığınızın gönül zenginliğinizin ve meselelere ulvi bakışınızın göstergesidir.

Göndermiş olduğunuz bilgisayarlar okulumuza yeni bir açılım yeni bir bakış ve yeniden yapılanma imkanı sunmuştur. Böylelikle öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz çağla bütünleşmeyi sizin sunduğunuz imkanlarla yakaladılar. Bu, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin gönül dünyalarının zenginleşmesine bilgisayara dokunan parmaklarıyla dış dünya ile bağlantı kurmalarına ve aydın bir gelecek düşlemelerine yol açmıştır. Gerçekten sizlere müteşekkirim çünkü karanlık bir dünyayı yaptığınız yardımlarla ışığa boğdunuz. Hayattan zevk alan, hayatla bütünleşmeyi amaçlayan aydın mutlu bir gelecek arzulayan insanlar oluşmasına yardımcı oldunuz.

Göndermiş olduğunuz dürbün gözlük ve okuyucu büyüteçler öğrencilerimiz için bir umut ve ışık kaynağı olmuştur. Bu araçlar öğrencilerimizin hayatlarının kolaylaşmasına ve görsel kaynaklara ulaşarak bilgi edinmelerine yardımcı olacaktır.

Hedefi insanı daha güzel yaşatmak, daha güzel yarınlara hazırlamak olan sizlerin bu ulvi ve insani anlayışınızın, duyarlılığınızın devam edeceğinden eminim bu yoğun çalışmalrınız arasında bizleri, görme engelli öğrencilerimizi hatırladığınız için size ve bütün üyelerinize teşekkür ediyorum.

Selam sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet SAYGILI
Gap Görme Engelliler İlköğretim Okulu Müdürü
saygilimehmet@mynet.com