Los Anegles Turk Dernekleri Bulusmasi 06-29-2008

Güney Kaliforniya Türk-Amerikan Derneği’ne bağlı alt dernekler güç birliği yaparak, İzmit’teki Aslanbey İlköğretim Okulu yararına, ünlü ses sanatçısı bir kermes düzenledi.

3 Mayıs 2008, LOS ANGELES (Turkish Journal) Güney Kaliforniya Türk-Amerikan Derneği’nin (ATA-SC) Ventura (VATAN), Los Angeles (LATAA), Orange County (OCTAA), ve San Diego kolları ile Türk-Amerikan Kadınlar Ligi (TALL), Los Angeles Başkonsolosu’nun eşi Nazan Tekin’in ev sahipliğinde, konsolosluk ‘rezidansı’nda bir kermes düzenledi.

İzmit’teki Aslanbey İlköğretim Okulu yararına yapılan kermese yaklaşık 150 kişi katıldı. Türk işi takılar, kilimler,peştemaller, dantel, şal gibi elişleri ve bakır işlerinin yanısıra, aşure, su böreği, baklava, profıterol, kek, tiramisu, mozaik pasta gibi yiyecekler de satışa sunuldu. Amerikalı konuklardan bir tanesi, yapılan kura çekilişinde, Türk Hava Yolları’ndan bir Türkiye bileti kazandı. Kermesin en güzel sürprizlerinden biri de 70’li yılların ünlü ses sanatçısı Yasemin Kumral’ın da bulunması oldu.

Los Angeles’da okuyan oğlunu ziyarete gelen Yasemin Kumral, kermese katılarak, hem hayranlarını sevindirdi hem de Aslanbey okuluna katkıda bulundu.

Organizasyonu büyük bir özveri ve başarıyla gerçekleştiren ATASC gönüllüleri, katılımcılardan tam not alırken, katılımcıların etkinlikten memnuniyeti, gözlerinden okundu.

Fotoda goruntulenenler:
Şebnem Eler (OCTAA), Ahmet Atahan (ATASC), Tuba Ertaş (ATASC-SD), Vega Sankur (VATAN), Nihan Bol (LATAA), Asuman Yılmaz (TALL)

Kermese satışlarıyla katkı sağlayanlar:

Halı – Erhan Ercan www.flyingrugs.com
Resim – Çiler Çetiner Çiftçi
Peştemal – Mürvet Thiele
Mücevher / Takı – Ruhsar Boduryan
Ebru Kocataşkın
Zeynep Gül Evans
Aynur Avşar www.artizana.com
Hafize Turgut
Mine Cağlar

Kaynak: www.turkishjournal.com